• Zebrania

• Zapraszamy Rodziców Przedszkolaków  i Rodziców uczniów oddziału przedszkolnego na zebranie organizacyjne 5 września 2019r.  o godzinie 18:00
            • Rodziców uczniów klas 1 - 8 zapraszamy na zebranie 12 września 2019r. o godzinie 18:00.
          • Informacja o pracy przedszkoli w nowym roku szkolnym w Wilanowie

• Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy  uprzejmie informuje, że pomimo olbrzymich trudności w pozyskiwaniu kadry pedagogicznej, wszystkie publiczne przedszkola rozpoczną swoją pracę zgodnie z planem od 2 września 2019 r.

Przedszkole nr 424 im. Królowej Marysieńki przy ul. J.B. Flatta 7 wraz z Oddziałami Zamiejscowymi przy ul Sarmackiej  4 czynne będzie w godz. 7:00 – 16:30. Pozostałe przedszkola publiczne będą otwarte w godz. 7:00-17:00.

Ponadto informujemy, że w Oddziałach Zamiejscowych Przedszkola nr 416 im UNICEF na Placu Vogla 62/16A z dniem 2 września br. zostanie uruchomiony oddział 4-latków. Oddziały dla 3-latków zostaną otwarte w późniejszym terminie w miarę pozyskiwania kadry pedagogicznej. Pracownicy placówki będą kontaktowali się  z rodzicami dzieci w celu ustalenia szczegółów.

Będziemy informować Państwa na bieżąco o wszelkich zmianach dotyczących  spraw przedszkolnych w naszej dzielnicy.

• Zajęcia adaptacyjne w P223

• Zapraszamy nasze nowe przedszkolaki  wraz rodzicami na zajęcia adaptacyjne 29 sierpnia (czwartek) w godz. 10:00 - 12.00. Prosimy zaopatrzyć dzieci w obuwie na zmianę oraz swobodny ubiór.

• DYŻUR WAKACYJNY

• Przedszkole nr 223 "Skarby Powsina" w czasie dyżuru wakacyjnego od 29 lipca 2019r. do 9 sierpnia 2019r. czynne jest w godzinach 7:00 - 17:30

Prosimy o przyprowadzanie dzieci do 9:00

Nieobecność dziecka zgłaszamy telefonicznie - numer telefonu: (22) 648-49-35

W czasie dyżuru nie będzie leżakowania, planowany jest odpoczynek

Osoba odbierająca dziecko może być poproszona o okazanie dokumentu, w celu potwierdzenia tożsamości

Podczas pobytu w przedszkolu potrzebne będą:

- kapcie

- odzież na zmianę (podpisane)

- nakrycie głowy

- mały recznik (podpisany)

- chusteczki higieniczne

ZAPRASZAMY!

• Zakończenie roku w przedszkolu i zerówce

• Uroczystości zwiazane z zakończeniem roku przedszkolnego odbędą się 13 czerwca 2019r.

godz. 13:00 - 13:30 -  grupa Kangurki,

godz. 13:45 - 14:15 -  grupa Tygryski,

godz. 14:30 - 15:00 -  grupa Żyrafki,

godz. 15:15 - 15:35  - grupa Misie,

godz. 15:45          -      Zerówka

Serdecznie zapraszamy!!!

• Turniej szachowy

• W Dzień Dziecka,w sobotę, uczniowie z  Zespołu Szkolno -Przedszkolnego nr 3 spotkali się na turnieju szachowym. Do zawodów zgłosiła się, ku ogromnemu zadowoleniu organizatorów, duża liczba chętnych w ilości aż 33 tęgich głów, pełnych szachowych pomysłów, w pełnym przekroju wiekowym – od zerówki do 8 klasy.  Warto wspomnieć, że szachy uczą dyscypliny, co dało się zauważyć w trakcie turnieju. Od pierwszej  rundy pojawiło się skupienie i zamyślenie. Wielu zawodników w praktyce zrozumiało przepisy gry turniejowej  i doświadczyło skutków ich przestrzegania. Dzięki zachowanej dyscyplinie, szczególnie przez rozbieganych najmłodszych graczy, udało się rozegrać 6 rund. Rozemocjonowanych i szczęśliwych zawodników odebrali rodzice. Za udział dziękujemy wszystkim zawodnikom, gratulujemy osiągniętych wyników i zachęcamy do podnoszenia poziomu „królewskiej gry". Oto lista naszych zawodników i miejsc:

1. Bajer  Antoni

32. Sparzak Bartłomiej

33. Zaręba Piotr

• Szkolny Konkurs Omnibus 2019

• ​​​​​​​Konkurs wiedzy OMNIBUS 2019 to konkurs wewnątrzszkolny, przygotowany dla klas 5-8, który ma na celu zachęcenie uczniów do utrwalenia, a także do pogłębienia swojej wiedzy. Pytania oparte są o materiał nauczania przewidziany dla klas 5-8, a także o wiedzę ogólną. Organizatorem konkursu jest Rada Rodziców, fundatorem nagród jest Sponsor pozyskany przez RR (nagrody NIE będą finansowane ze środków Rady Rodziców :),

Zachęcamy do udziału!!!

Regulamin.pdf

Pytania.pdf

• ROWEROWY MAJ

• Jak co roku bierzemy udział w kampanii

"rowerowy maj"

największej akcji w Polsce promującej zdrowy tryb życia. Rowerowy maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu.

Zasady są bardzo proste: każdy przedszkolak i uczeń, który w maju dotrze na zajęcia w sposób aktywny: na rowerze, rolkach, hulajnodze czy deskorolce (nie liczą się elektryczne) otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na plakat grupowy/klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody.

• Stypendium m. st. Warszawy im. Jana Pawła II

• 22 czerwca rozpoczyna się nabór wniosków do kolejnej edycji Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.

O stypendium mogą się ubiegać uczniowie i studenci warszawskich szkół, jeśli:

– dobrze się uczą,

– osiągają sukcesy naukowe, sportowe, artystyczne albo angażują się w działania społeczne,

– miesięczny dochód netto na jednego członka ich rodziny nie przekracza kwoty 1300 zł.

Stypendia wynoszą od 200 do 1500 zł miesięcznie.

Składanie wniosku: www.stypendiaJP2.pl

• AEROPIKNIK

•  Dzielnica Wilanów serdecznie zaprasza już w  sobotę - 18 maja- na AEROPIKNIK.

w godz.14.00 – 20.00.

W programie m.in.:

- udostępnienie symulatora lotu balonem, szybowcem, modelami RC

- prezentacja filmów lotniczych na ekranie w hangarze,

- prezentacja szybowca FOKA 4

- prezentacja makiet samolotów,

- prowadzenie animacji zabaw dla dzieci,

- prezentacja latawców w dużej skali,

- wystawa o historii lotnictwa,

- prezentacja sprzętu lotniczego (kosze balonowe, pokaz palników, prezentacje powłoki),

- prezentacja historycznej armaty, namiotu oraz dodatkowych rekwizytów stylizowanych na XVIII wiek i kostiumów

- loty balonami na uwięzi (uzależnione od warunków pogodowych).

AEROPIKNIK_PLAKAT3.pdf​​​​​​​