• Ramowy plan dnia

Schodzenie się dzieci.
          Zabawy swobodne według zainteresowań dzieci, dowolna działalność twórcza. Praca indywidualna w małych zespołach organizowanych przez nauczyciela.
          Zabawa ruchowa lub ćwiczenia poranne.
          Czynności higieniczno – zdrowotne.
          Kształtowanie postaw prozdrowotnych; trening czynności samoobsługowych.

Śniadanie.
          Doskonalenie umiejętności samodzielnego spożywania posiłków, prawidłowego posługiwania się sztućcami, przyzwyczajanie do zdrowego odżywiania się.  Czynności higieniczne po śniadaniu.

Zajęcia dydaktyczne zgodne z podstawą programową.
          Zajęcia prowadzone  z wykorzystaniem różnych form i metod z zakresu wszystkich metod wychowania – uwzględniające możliwości, zainteresowania  i propozycje dzieci.

Zabawy, gry, swobodna działalność dzieci.
          Podejmowanie przez dzieci różnego rodzaju aktywności zabawowej.

Pobyt na świeżym powietrzu.
          Gry i zabawy o charakterze sportowym, bezpieczne zabawy na sprzęcie sportowym, terenowym oraz w piaskownicy z wykorzystaniem małego sprzętu ogrodowego. Obserwacje przyrodnicze, zabawy badawcze, spacery, krótkie wycieczki.

Przygotowanie do obiadu.
          Czynności higieniczno – zdrowotne, kształtowanie postaw prozdrowotnych; trening czynności samoobsługowych.

Obiad.
          Doskonalenie umiejętności samodzielnego spożywania posiłków, prawidłowego posługiwania się sztućcami, przyzwyczajanie do zdrowego odżywiania się.  Czynności higieniczne po obiedzie.
          13:00  - 13:30

Odpoczynek.
          Słuchanie bajek czytanych przez nauczyciela, audibooków lub muzyki relaksacyjnej. Zajęcia relaksacyjne.
          Zajęcia dodatkowe według ustalonego harmonogramu.
          Praca indywidualna  i w małych zespołach.
          Zabawa ruchowa.
          Przygotowanie do podwieczorku – czynności higieniczno – zdrowotne.
          Podwieczorek.

Zajęcia dodatkowe według ustalonego harmonogramu.
          Kontynuacja zadań podjętych przed południem. Praca indywidualna lub w małych zespołach z uwzględnieniem działań profilaktycznych, stymulujących, kompensacyjnych  i korekcyjnych. Praca z dziećmi o specyficznych potrzebach. Gry i zabawy w sali lub w ogrodzie.
          Rozchodzenie się dzieci.