• Jadłospis

PONIEDZIAŁEK   3.07.2023

ŚNIADANE -  płatki kukurydziane na mleku 2 %, pieczywo wieloziarniste z ziarnami słonecznika, masło prawdziwe 82%, kabanosy drobiowe, ogórek małosolny, herbata lipton z cytryną i cukrem trzcinowym.

PRZEGRYZKA -  truskawki świeże.

OBIAD -  zupa grochówka z kiełbasą wędzoną, naleśniki z dżemem morelowym, kompot z czarnej porzeczki.

DESER -  bułeczka pszenna z wędliną wieprzową, polędwica sopocka, masło prawdziwe, papryka.

Alergeny : zboża zawierające gluten, jaja i produkty pochodne, soja, mleko i produkty pochodne, orzechy,  seler i produkty pochodne, dwutlenek siarki.

WTOREK   4.07.2023

ŚNIADANIE -  makaron literki na mleku 2%, bułeczka grahamka, masło prawdziwe 2%, ser mozzarella, pomidor malinowy z bazylią świeżą i oliwą z oliwek, herbata czarna z cytryną i cukrem trzcinowym.

PRZEGRYZKA -  oliwki.

OBIAD - zupa grysikowa z kaszy manny, pierś z indyka w sosie curry, ryż brązowy, surówka z pora z jabłkiem i śmietana 18%, kompot jabłkowy z cynamonem i goździkami.

DESER -  ciasto murzynek (wyrób własny).

Alergeny: zboża zawierające gluten, jaja i produkty pochodne, soja, mleko i produkty pochodne, orzechy arachidowe, orzechy, seler i produkty pochodne, siarczany.

ŚRODA   5.07.2023

ŚNIADANIE -  płatki ryżowe na mleku 2 %, pieczywo pszenne, masło prawdziwe, twarożek (ser biały półtłusty) ze szczypiorkiem i rzodkiewką, cykoria, herbata owocowa z cukrem trzcinowym.

PRZEGRYZKA - arbuz.

OBIAD -  zupa rosół drobiowy z makaronem pszennym lubella, kotlet mielony smażony, ziemniaki młode, mizeria z ogórków zielonych ze śmietaną 18%, kompot wiśniowy z miodem prawdziwym.

DESER -  koktajl owocowy na jogurcie nadbużańskim 9%, wafle ryżowe.

Alergeny:  zboża zawierające gluten, jaja i produkty pochodne, soja, mleko i produkty pochodne, orzechy, orzechy archaidowe, seler i produkty pochodne, siarczany.

CZWARTEK   6.07.2023

ŚNIADANIE -  kasza jaglana na mleku 2%, bułeczki maxi corn, masło prawdziwe, wędlina wieprzowa, szynka w galarecie, ogórek zielony, herbata lipton z cukrem trzcinowym i cytryną.

PRZEGRYZKA - kalarepa.

OBIAD -  zupa ogórkowa, zapiekanka z ziemniaków z warzywami, szpinakiem i kiełbasą z cielęciną, sos beszamel, kompot malinowy z miodem prawdziwym.

DESER -  Kinder kanapka.

Alergeny: zboża zawierające gluten, jaja i produkty pochodne, mleko i produkty pochodne, orzechy arachidowe,  seler i produkty pochodne, soja, siarczany.

PIĄTEK   7.07.2023

ŚNIADANIE -  płatki granola na mleku 2%, bułeczka kukurydziana, masło prawdziwe, pasta z jaj ze szczypiorkiem i majonezem, herbata lipton z cytryną i cukrem białym.

PRZEGRYZKA -  pieczywo chrupkie.

OBIAD -  zupa barszcz ukraiński, łosoś pieczony, kasza bulgur, surówka z białej kapusty, kompot jagodowy z cukrem trzcinowym.

DESER  mus owocowy.

Alergeny: zboża zawierające gluten, jaja i produkty pochodne, ryby, soja, mleko i produkty pochodne, orzechy arachidowe, orzechy, seler i produkty pochodne, siarczany.