• Konkursy i akcje

•   Nowości wydawnicze.

"Rybka o imieniu Fabian" Elen Karlsson : Seima ma 8 lat i wraz z rozpoczęciem roku szkolnego idzie do nowej klasy.W tej poprzedniej nie miała nikogo bliskiego,żle się w niej czuła. Czy dziewczynka znajdzie prawdziwych przyjaciół?

"Rzeki" Peter Goes Przewodnik po znanych rzekach .Książka przybliża najbardziej znane rzeki na świecie.Fascynująca wyprawa wzdłuż Tamizy ,Łaby ,Wołgi ,Wisły,Amazonki,Mekongu. Ponad 30 rzek,które dają wodę pitną,ryby,użyźniają  gleby,tworzą energię,ich długość,ujścia,żródła,znaczenie dld danego obszaru.Jednocześnie każda strona to malutkie rysunki z krótkimi opisami i ciekawostkami z różnych dziedzin ściśle bądż luźno związanych właśnie z rzekami.

H.Cap:"Cyj to szkielet"? Historia szkieletu,która rozpoczęła się blisko 540mln lat temu od maleńkich krewetek.Budowa i jego funkcje,przykłady różnych szkieletów:wybranych ptaków,zwierząt i człowieka.Ciekawostki,informacje,wyniki badań lekarzy,biologów.Atrakcyjna forma przekazu wiedzy dzięki wielu ilustracjom i ruchomym klapkom,pod którymi kryją się licznę tajemnice.

Zalety czytania

list_formalny.pdf

Czytanie(2).pdf

L.Hawking: "Georgie i niezniszczalny kod", Na świecie zaczynają się dziać dziwne rzeczy.Bank rozdaję pieniądzę,ludzie mają jedzenie za darmo,a samoloty nie chcą latać.Wygląda na to ,że ktoś włamał się do najlepszych komputerów świata.

Aby dowiedzieć się kto za tym stoi, George i Annie wybierają się w kosmos.

Grzegorz Kasdepke: "Przyjaciele"Nastoletnia Ania przenosi się z prowincji do stolicy.Razem z rodzicami wynajmuje mieszkanie z zaniedbanym podwórkiem.Miłośnicy natury powoli zmieniają otoczenie i tym samym zwracają uwagę wszystkich na miejsce, w którym toczy się codzienne życie.Początkowa wrogość rówieśników z podwórka przeradza się w przyjażń i chęć zmiany świata na lepszy,począwszy od własnego podwórka.

Korzystając z okazji ,że obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich,udostpniam prezentację zawierającą 22 ciekawe cytaty słynnych pisarzy o książkach.

Slynni_pisarze_o_ksiazkach(1).pdf

Świat od kuchni.Ś.Sekaninova"Podróże kulinarne szefa Wincentego" Kulinarna podróż dookoła świata.Co jedzą mieszkańcy poszczególnych kontynentów?Jak zachowują się przy stole,co wypada,a co nie? Smaczne, ciekawostki na temat wybranych potraw,wybrane przepisy w dodatku.Podręcznik dla kuchcika.Przewodnikiem po świecie smaków i zapachów jest kuchcik Vincenty,który radzi jak należy spożywać,posiłki w Indiach,Wietnamie,Japonii,tak aby nie urazić przytym gospodarzy.