• Ramowy plan dnia

Schodzenie się dzieci.
          Swobodna działalność dzieci. Praca indywidualna w małych zespołach organizowanych przez nauczyciela.
          Ćwiczenia poranne, zabawa ruchowa.
          Czynności higieniczno – zdrowotne (przygotowanie do śniadania).
          Śniadanie.
          Doskonalenie umiejętności samodzielnego spożywania posiłków; prawidłowego posługiwania się sztućcami; przyzwyczajanie do zdrowego odżywiania się.
          Czynności higieniczne.
          Zajęcia dydaktyczne zgodne z podstawą programową.
          Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem różnych form i metod dydaktyczno - wychowawczych, uwzględniające możliwości, zainteresowania i propozycje dzieci.
          Swobodna działalność dzieci.
          Podejmowanie przez dzieci różnego rodzaju aktywności zabawowej i twórczej.
          Czynności higieniczne.
          Zajęcia dydaktyczne zgodne z podstawą programową.
          Pobyt na dworze.
          Gry i zabawy w ogrodzie przedszkolnym Obserwacje przyrodnicze. Zabawy badawcze.

Czynności higieniczno – zdrowotne (przygotowanie do obiadu).
          Obiad.
          Doskonalenie umiejętności samodzielnego spożywania posiłków, prawidłowego posługiwania się sztućcami, przyzwyczajanie do zdrowego odżywiania się.
          Odpoczynek.
          „Chwila z książką” - słuchanie książek czytanych przez nauczyciela lub audiobooków.
          Zajęcia relaksacyjne przy muzyce.
          Czynności higieniczne.
          Zajęcia dodatkowe według ustalonego harmonogramu.
          Praca indywidualna i w małych zespołach. Zabawy swobodne podejmowane przez dzieci różnego rodzaju aktywności zabawowej i twórczej. Pobyt na dworze, gry i zabawy o ogrodzie przedszkolnym, obserwacje przyrodnicze, zabawy badawcze.
          Swobodna działalność dzieci.
          Podejmowanie przez dzieci różnego rodzaju aktywności zabawowej i twórczej.
          Czynności higieniczno – zdrowotne (przygotowanie do podwieczorku).
          Podwieczorek.
          Swobodna działalność dzieci.
          Praca indywidualna lub w małych zespołach z uwzględnieniem działań profilaktycznych, stymulujących, kompensacyjnych i korekcyjnych. Gry i zabawy w sali lub w ogrodzie.
          Rozchodzenie się dzieci.