• Witam na mojej stronie!

• Jestem nauczycielem wychowania fizycznego. Ukończyłem Akadamię Wychowania Fizycznego w Warszawie w 1991 roku. Ponadto jestem instruktorem koszykówki, siatkówki, pływania i korfball-u (korfball to dyscyplina sportu drużynowego, wywodząca się z klasycznej koszykówki). Jestem miłośnikiem badmintona, który nie tylko z pasją uprawiam, ale także propaguję wśród młodzieży na zajęciach Szkolnego Klubu Sportowego w ZSP3 (SKS) .

Sportem pasjonuję się od dzieciństwa. Byłem członkiem sekcji pływania Pałacu Młodzieży w Warszawie (Palac Młodzieży znajduje się w budynku Pałacu Kultury i Nauki) oraz trampkarzem w klubie Legia Warszawa (trampkarze w piłce nożnej to grupa młodzieżowa składająca się z zawodników do 15. roku życia).

Obecnie w naszej placówce propaguję ideę zdrowia przez sport, który uprawiany jest od przedszkola. Cel jaki sobie postawiliśmy z Panią Dyrektor i Radą Pedagogiczną to wszechstronny i harmonijny rozwój naszych uczniów i wychowanków, m. in. przez uświadomienie im konieczności dbania o zdrowie i bezpieczeństwo oraz rozbudzenie potrzeby aktywności fizycznej.

______________________________________________________________________________________________________________

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 104:

Ocenę celującą otrzymuje uczeń, który spełnia wszystkie wymagania dotyczące oceny bardzo dobrej oraz:

1. systematycznie bierze udział w zajęciach pozalekcyjnych i zawodach sportowych;
          2. bierze udział w szkolnych konkursach wychowania fizycznego;
          3. bierze udział i godnie reprezentuje szkołę w zawodach międzyszkolnych, uzyskuje znaczące wyniki;
          4. wykazuje szczególne zainteresowania sportem.

Ocenę bardzo dobrą otrzymuje uczeń, który:

1. jest zawsze przygotowany do lekcji tzn. posiada strój sportowy odpowiedni do miejsca zajęć i warunków atmosferycznych
             (boisko, sala gimnastyczna i korytarz szkolny);
          2. przestrzega zasad bezpieczeństwa i higieny;
          3. odznacza się nienagannym zachowaniem i kulturą osobistą;
          4. nie opuszcza zajęć lekcyjnych bez uzasadnienia i nie spóźnia się na zbiórkę;
          5. wykazuje duże zainteresowanie i inicjatywę na lekcji oraz pomaga w organizacji zawodów i konkursów sportowych;
          6. przestrzega obowiązujące normy i przepisy oraz podporządkowuje się ustalonym regułom postępowania (zasady "fair play",
              znajomość przepisów i zasad współdziałania);
          7. osiąga bardzo dobre wyniki z wymaganych sprawności, umiejętności i wiadomości (wg załączonych tabel).

Ocenę dobrą otrzymuje uczeń, który spełnia wymagania zawarte w pkt. 2-6 dotyczących oceny bardzo dobrej oraz:

1. osiąga dobre wyniki z wymaganych sprawności, umiejętności i wiadomości (wg załączonych tabel);
          2. nie bierze udziału w lekcji z powodu braku stroju sportowego nie więcej niż 3 razy w semestrze.

Ocenę dostateczną otrzymuje uczeń, który:

1. osiąga dostateczne wyniki z wymaganych sprawności, umiejętności i wiadomości (wg załączonych tabel);
          2. przestrzega zasad bezpieczeństwa i higieny;
          3. nie bierze udziału w lekcji z powodu braku stroju sportowego nie więcej niż 3 razy w semestrze.

Ocenę dopuszczającą otrzymuje uczeń, który:

1. nie zawsze jest przygotowany do lekcji;
          2. spóźnia się na zbiórkę i opuszcza zajęcia bez usprawiedliwienia;
          3. w stopniu co najmniej minimalnym osiąga wymagane umiejętności, sprawności i wiadomości (wg załączonych tabel).

Ocenę niedostateczną otrzymuje uczeń, który:

1. przychodzi nie przygotowany do lekcji;
          2. nie wykonuje poleceń nauczyciela;
          3. opuszcza zajęcia bez usprawiedliwienia i spóźnia się na zbiórki;
          4. nie osiąga wymaganych umiejętności, sprawności i wiadomości (wg załączonych tabel).

UWAGA!

Przy ustalaniu oceny w szczególności jest brany pod uwagę wysiłek wkładany przez ucznia w wywiązywanie się z obowiązków wynikających ze specyfiki zajęć wychowania fizycznego.

NORMY_I_OCENY_SP104.pdf

• Sala