• Przedszkole

• Placówka powstała w 1973 roku przy Szkole Podstawowej nr 104 im. Macieja Rataja w Warszawie. Obecnie wraz ze szkołą podstawową tworzymy Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 przy ul. Przyczółkowej 27 w Warszawie. W chwili obecnej nasze przedszkole obejmuje jedną  grupę dzieci:  „Starszaki" .
          Przedszkole rozpoczyna pracę o godz. 7.00, a kończy o 17.00. W tym czasie zapewniamy dzieciom posiłki: śniadanie, obiad, podwieczorek. Grupa pracuje w oparciu o ramowy plan dnia wynikający z potrzeb i możliwości dzieci w danym wieku. Przedszkole nasze oferuje dzieciom bardzo bogatą ofertę zajęć wspierających manualny, intelektualny i twórczy rozwój dzieci.
          Nasze przedszkole zapewnia profesjonalną opiekę, edukację i wychowanie dzieci w wieku od 5 do 6 lat, w atmosferze szacunku, akceptacji i bezpieczeństwa. Głównym założeniem podejmowanych przez przedszkole działań jest wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dzieci zgodnie z ich wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi, a także uczenie uprzejmości, dzielenia się i szanowania siebie nawzajem.
          Kadrę pedagogiczną tworzy zespół wykształconych i kreatywnych nauczycieli. Tworzą oni ciepłą i przyjazną atmosferę, stwarzają ciekawe sytuacje dydaktyczne i wychowawcze. W swojej pracy wykorzystują często nowatorskie metody kształcenia pozwalające dzieciom na jeszcze większą swobodę działania i tworzenia. Biorą także aktywny udział w spotkaniach metodycznych, radach szkoleniowych, kursach i studiach podyplomowych. Ważnym aspektem pracy nauczycieli jest zapewnienie dzieciom nie tylko korzystnych sytuacji edukacyjnych, ale również sprzyjających warunków adaptacyjnych pozwalających na jak najbardziej bezstresowe rozpoczęcie „przygody z przedszkolem”.